ÖZGÜN HİKAYELER

Ana Sayfa » HİKAYE » ÖZGÜN HİKAYELER

BÜYÜLÜ AYNA

Padişah ve sultanın bir kız çocuğu dünyaya gelir. O çok çirkindir. Bütün aynalardan uzak tutulan küçük kız, Büyülü Ayna sayesinde çok güzel olduğunu düşünür.

KARDELEN

Kardelen Saraya öyle bir davetsiz misafir gelirki, seneler geçse de o unutulmaz. Bir gün padişahın kızı hastalanınca herkes çareler aramaya başlar. Hikaye daha da çıkılmaz bir hal alır ve yolumuz giden gelmez dağları’ n da ki kardelene düşer.

YAĞMURUN HÜZNÜ

Ada ismindeki küçük bir kızın kalpten istediği dilek kabul olunca işler karışır. Artık bulut ona küsmüştür. Durum kötüye gittikçe Ada pişman olur ve çareler aramaya başlar.

YALANCI TAVŞAN

Yalancı Tavşan, ormanda gezerken bir tesadüf sonucu sincapla arkadaş olur. Tavşanın bitmek bilmeyen yalanları yüzünden ikisinin de başı dertten kurtulmaz. Yalan söylemenin ne kadar kötü olduğunu tavşanla birlikte sizler de öğreneceksiniz.

KIZ KULESİ

Kral ve kraliçenin yıllar sonra dünyalar güzeli bir kızı olur.Sarayda mutluluk hakimdir.Ta ki bir büyücü sarayı ziyaret edene dek...

ŞARKICI PENGUENLER

İki kafadar penguen, sürekli etrafa şakalar yapıp çevresindekileri güldürmektedir. Gün geçtikçe olayı abartırlar ve yakınlarına şaka yaparken farkında olmadan zarar vermeye başlarlar.

ALTIN ÖĞÜT

Bir babanın iki oğluna birden verdiği nasihat ve ardından yaşananlar gözler önüne seriliyor...

KURT İLE KUZU

Kurt ile Kuzunun Zorlu Mücadelesini anlatan güzel bir masal.