MATEMATİK

Ana Sayfa » ORTAOKUL 7. SINIF » MATEMATİK

ÇEMBER VE DAİRE 7.SINIF

Çemberde merkez açıları, gördüğü yayları ve ölçüleri arasındaki ilişkileri,Çemberin ve çember parçasının uzunluğunu hesaplamayı,Dairenin ve daire diliminin alanını hesaplamayı öğreneceksiniz.

Tam Sayılarda Çarpma Bölme

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan Tam Sayılarda Çarpma Bölme konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Rasyonel Sayılar

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan Rasyonel Sayılar konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Düzlemdeki Doğrular

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan Düzlemdeki Doğrular konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Rasyonel Sayılarda İşlemler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Rasyonel Sayılarda İşlemler’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Rasyonel Sayılarda İşlemler - Cebirsel İfadeler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Rasyonel Sayılarda İşlemler - Cebirsel İfadeler’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Bir Bilinmeyenli Denklemler - Çember ve Özellikleri

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Bir Bilinmeyenli Denklemler - Çember ve Özellikleri’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Çember ve Özellikler - Oran - Orantı - Çokgenler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Çember ve Özellikler - Oran - Orantı - Çokgenler’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Çokgenler - Çokgenlerin Eşliği ve Benzerliği - Grafikler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Çokgenler - Çokgenlerin Eşliği ve Benzerliği - Grafikler konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Grafikler - Veri Analizi - Rasyonel Sayılarda İşlemler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Grafikler - Veri Analizi - Rasyonel Sayılarda İşlemler’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Rasyonel Sayılarda İşlemler - Doğrusal İlişkiler

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Rasyonel Sayılarda İşlemler - Doğrusal İlişkiler’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Doğrusal İlişkiler - Koordinat Sistemi - Ayna - Dönme Sistemleri

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Doğrusal İlişkiler - Koordinat Sistemi - Ayna - Dönme Sistemleri’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Doğrusal İlişkiler ve Koordinat Sistemi

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Doğrusal İlişkiler ve Koordinat Sistemi’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Ayna - Dönme Simetrisi - Üslü Nicelikler - Yüzde Hesaplar

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Ayna - Dönme Simetrisi - Üslü Nicelikler - Yüzde Hesaplar’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Yüzde Hesapları - Dairesel Silindiri Tanıyalım

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Yüzde Hesapları - Dairesel Silindiri Tanıyalım’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Dairesel Silindiri Tanıyalım-Alan-hacim Bağ.-Çokgenlerin Alanı

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Dairesel Silindiri Tanıyalım-Alan-hacim Bağ.-Çokgenlerin Alanı’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!

Çokgenlerin Alanı - Çember-Daire - Dik Silindirin Alanı ve Hacim

7. Sınıf düzeyine uygun olarak anlatılan ’Çokgenlerin Alanı - Çember-Daire - Dik Silindirin Alanı ve Hacim’ konusunu tekrar tekrar izleyerek çok daha iyi kavrayacaksınız. Okula yardımcı bu sistemle dersler artık çok kolay. Veliler, Öğretmenler artık öğrencilerinizin bir özel öğretmeni var!