EĞİTİM

Ana Sayfa » BLOG » EĞİTİM

İlkokul, Ortaokul, Lise ve YGS/LYS Öğrencilerine Yardımcı Kaynaklar

Atlas Grup Bünyesinden Çıkan Ürünler:Artık başarılı olan öğrenciler sadece özel ders alan ya da yıllarca dershaneye giden öğrenciler arasından çıkmıyor.YGS ve LYS sınavına yönelik olarak hazırlanan “BİL IQ Seti” ile evinde üniversiteye hazırlanan yüzlerce öğrenci, büyük başarılar elde etti. Bu set, öğrencilere bir taraftan evlerinde üniversiteye hazırlanma imkânı sağlarken, diğer taraftan günlük işlerini sürdürebilme imkânı veriyor.

Ekleme Tarihi: 18.11.2016 09:21:57 | Ekleyen: Admin

5 Küçük Cin - Dünya Klasikleri

Vaktiyle insanları çok mutlu, zengin ve küçük bir ülke varmış. Her gece, ülke halkı uykuya dalınca, iyi kalpli küçük cinler ortaya çıkıyorlarmış.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 21:24:39 | Ekleyen: Admin

Ali Baba ve 40 Haramiler - Dünya Klasikleri

Bir varmış, bir yokmuş... Geçmiş zamanın birinde uzak bir Acem şehrinde, Ali Baba ve Kasım adlarında iki kardeş yaşarmış. Ali Baba, oldukça yoksulmuş, karısıyla birlikte kerpiç bir evde yaşarmış. Her gün ormandan odun toplar, pazarda satarak geçimini sağlarmış. Kasım’ın ise güzel bir evi ve zengin karısı varmış.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 21:25:35 | Ekleyen: Admin

Alis Harikalar Ülkesinde - Dünya Klasikleri

Alis, yaz günü bahçeye çıkıp kitap okuyordu. Birden yanından kırmızı gözlü beyaz tüylü sevimli bir tavşan geçti. Tavşan; “Geç kalacağım.” diye söylenip, elindeki saate bakıyordu. Meraklanan Alis tavşanın arkasından gitti ve onun bir çitin içine girdiğini gördü.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 21:38:58 | Ekleyen: Admin

Altın ve Gümüş Balta - Dünya Klasikleri

Evvel zaman içinde fakir bir oduncu yaşarmış. Oduncu her gün ormana inip odun kesiyormuş. Öğle vakti gelip çattığında yanında getirdiği ekmeği yemeye başlamış. Susayınca da hemen yanıbaşındaki pınara eğilip su içmek istemiş.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 21:49:09 | Ekleyen: Admin

Aptal Mum - Ezop Masalları

Bir mum o kadar yağlı, o kadar şişkoymuş ki, kendini bir şey zannedermiş. Bir akşam herkesin içinde,” Ben; güneşten de, aydan da, yıldızlardan da hepsinin toplamından da daha çok ışık saçarım.” diye böbürlenmiş. Tam öyle derken rüzgar çıkmış. Mum püf diye sönüvermiş.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 20:36:33 | Ekleyen: Admin

Ayı İle İki Kardeş - Dunya Klasikleri

Bir zamanlar küçük bir kulübede yoksul bir dul kadın yaşardı. Kulübesinin ön bahçesinde iki gül ağacı vardı. Bu gül ağaçlarından biri beyaz diğeri kırmızı güller açıyordu. Dul kadının gül ağaçlarına benzeyen iki de kızı vardı. Birisinin adı Gülfidan diğerinin ise Gülümser idi.Anne ve kızları, hayata sıkı sıkıya bağlıydılar. Yoksul olmaları, mutluluklarına engel değildi.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 21:56:57 | Ekleyen: Admin

Balta İle Ağaçlar - Ezop Masalları

Bir oduncu, ormana gidip ağaçlara, “Baltama bir sap verin.” demiş. Büyük ağaçlar, oduncuya küçük bir ağacı gösterip “İstediğin sapı bu ağaçtan al.” demişler. Oduncu, küçük ağacı kesip baltasına bir sap yapmış. Sapı takar takmaz da büyük ağaçları tek tek kesmeye başlamış.Meşe, yanındaki sedire dönüp “Taviz vermekle her şeyimizi yitirdik.” demiş. “Komşumuzu feda etmeseydik, çağlar boyunca ayakta kalırdık.”

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 01:15:33 | Ekleyen: Admin

BİLSEM SINAVI NEDİR, NASIL HAZIRLANILIR?

Özel yetenekli öğrencilerin potansiyelini değerlendirmek; topluma daha faydalı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla kurulan Bilim ve Sanat Merkezleri (Bilsem) sınavına hazırlıktan, kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt aşamasına kadarki süreci aşağıda inceleyebilirsiniz.

Ekleme Tarihi: 20.02.2017 12:36:34 | Ekleyen: Admin

Çirkin Ördek Yavrusu - Andersen Masalları

Çok güzel bir yaz günüymüş. Anne ördek kuluçkaya yatmış, yavrularının yumurtadan çıkmasını beklemekteymiş. Sabırsızlanmaya başlamıştı, çünkü kuluçkaya yatalı çok uzun zaman olmuştu. Nihayet yumurtalar birer birer kırılmaya başlamış. Doğan her yavru, tiz sesiyle, “Vik,vik!” diye bağırıyormuş. Tüm yumurtalar kırılıp anne ördeğin yavruları doğmuştu.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 17:19:35 | Ekleyen: Admin

Değirmenci Oğlu ve Eşekleri - Ezop Masalları

Bir değirmenci ile oğlu, eşeklerini satmak için pazara götürüyormuş. Yolun başında, şehirden dönen kızlarla karşılaşmışlar. Kızlar pek keyifliymiş, kahkahalar atarak yürüyorlarmış. İçlerinden biri, “Şunlara bir baksanıza!” diye bağırmış. “İkisi de ahmak bunların. Eşeğe bineceklerine yürüyorlar.”

Ekleme Tarihi: 17.01.2017 01:31:57 | Ekleyen: Admin

Deniz Kızı - Andersen Masalları

Bir varmış bir yokmuş... Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, okyanusların derinliklerinde muhteşem sarayında, birbirinden güzel beş kızıyla birlikte, denizler kralı yaşarmış...Beş deniz kızının en güzeli Sirenetta imiş ve sesi de çok güzelmiş.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 20:51:18 | Ekleyen: Admin

Eşek İle Çekirge - Ezop Masalları

Çekirge seslerini duyan bir eşek seslerden çok etkilenmiş. O da çekirgeler gibi şarkı söylemek istemiş. Gidip sormuş: “Ne yiyorsunuz da sesiniz böyle güzel çıkıyor?” “Kırağıdan başka bir şey yemiyoruz.” demiş çekirgeler.Eşek de o günden sonra ağzına kırağıdan başka bir şey koymamaya başlamış bir süre sonra da açlıktan ölmüş.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 21:43:32 | Ekleyen: Admin

Fareli Köyün Kavalcısı - Andersen Masalları

Uzun zaman evvel, uzak diyarlardan birinde bir köy varmış. Köyde yaşayan insanların en büyük problemi, farelermiş. “Ayy! Aman! Fare!” Her mutfakta bu sözleri duymak mümkünmüş. Kilerde ve ambarlarda her şeyi yiyip, hiç yiyecek bırakmıyorlarmış. Bazen fareler, sürüler hâlinde, insanlara da saldırıyor, insanları yere bile düşürebiliyormuş.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 19:56:17 | Ekleyen: Admin

Görgü Kuralları Hacıvat ile Karagöz

Hacıvat: Aman Karagöz’üm seni gökte ararken yerde buldum.Karagöz: Sen iyi misin Hacıvat benim gökte ne işim var? Beni niye orada ararsın?Hacıvat: Aman Karagöz’üm öyle değil. Seni gördüğüme sevindim. Ben de seni arıyordum demek istedim.

Ekleme Tarihi: 01.02.2017 00:02:39 | Ekleyen: Admin

Hasta Geyik - Ezop Masalları

İhtiyarlayınca hastalanan bir geyik, bir korunun bitişiğindeki otlağa uzanmaya karar vermiş. “Yattığım yerde rahat otlarım.” diye düşünmüş. Hayatı boyunca iyi bir komşu olduğu için, tanıdığı hayvanlar onu ziyarete gelmiş. Her gelen birazcık otlamış. Bütün otları otlamışlar. Geyik de, ihtiyarlıktan, hastalıktan değil, dostlarının açgözlülüğü yüzünden can vermiş.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 21:18:22 | Ekleyen: Admin

Hayvanlar - Hacıvat ile Karagöz

Hacıvat: Ahhh’ Karagöz’üm ahhhh.Karagöz: Yine ne oldu Hacı cav cav? Ahlar durursun.Hacıvat: Şu ormannlarımızın güzelliğine bir bak.Karagöz: Aman neye bakayım korkudan bir yere bakamıyorum ben.Hacıvat: Neden korkuyorsun?Karagöz: Her yer vahşi hayvanlarla doludur şimdi.

Ekleme Tarihi: 31.01.2017 23:59:11 | Ekleyen: Admin

İmparatorun Bülbülleri - Andersen Masalları

Güzel bir sarayda, kocaman bir bahçe varmış. Bu bahçede dünyanın en güzel çiçekleri yetişirmiş. Bu bahçe, öylesine genişmiş ki sonunu kimsecikler bilmezmiş. Çok güzel sesli bir bülbül, bu bahçede yaşarmış. Her gün, şarkılar söyleyerek tüm dinleyenleri büyülüyormuş.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 20:17:56 | Ekleyen: Admin

Kendini Beğenmiş Karga - Ezop Masalları

Kendini beğenmiş, mağrur karganın teki, diğer tavus kuşlarının döktüğü tüyleri bulup kendi tüyleri arasına eklemiş. Diğer kargalara burun kıvırıp bir tavus kuşu sürüsüne yaklaşmış. Tavus kuşları tanımışlar onu. Üstüne atlayıp, bir güzel gagalayıp tüylerini yolmuşlar, aralarından atmışlar.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 21:34:35 | Ekleyen: Admin

Kırmızı Başlıklı Kız - Dünya Klasikleri

Kırmızı Başlıklı Kız, ormanın yakınlarında küçük ve sevimli bir kulübede annesiyle birlikte yaşarmış. Birgün, annesi onu çağırıp: “Haydi, mantonla kırmızı başlığını giy de büyükanneni görmeye git, bakalım hastalığı nasıl oldu? Bir de bu yemekleri ona götür. Karnı acıkmıştır, hızlıca yetiştir ama sakın, ormandaki kestirme yoldan gitme. Çevresindeki uzun yoldan dolaşacaksın.” demiş ve kızını bahçe kapısından uğurlamış.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 22:06:09 | Ekleyen: Admin

Kralın Giysileri - Andersen Masallari

Zamanın birinde kendini beğenmiş bir kral varmış. Hayattaki tek hobisi, şık elbiseler giymekmiş.Saat başı bir elbise değiştirir ve her birini halkına göstermeye bayılırmış. Kralın bu gösteriş düşkünlüğü ülkesinde hatta dış ülkelerde bile bilinmekteymiş. Kralın bu zaafını öğrenen iki hilekâr, bundan faydalanmaya karar vermiş. Sarayın kapısına gelip kendilerini tanıtmışlar.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 22:20:26 | Ekleyen: Admin

Kurbağa Prens - Dünya Klasikleri

Çok eskiden ülkelerin birinde güzel mi güzel bir prenses yaşarmış. Kral babası ve kraliçe annesiyle birlikte, büyük ve görkemli bir sarayda oturuyorlarmış. Saray, kırk odalı ve kırk kuleliymiş. Prensesin annesi ve babası her istediğini yerine getirirmiş. Prenses yaşantısından çok memnunmuş.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 22:23:40 | Ekleyen: Admin

Leylekler - Andersen Masalları

Küçük bir köy evinin damında bir leylek yuvası varmış. Ana leylek, dört yavrusuyla yuvadaymış. Yavrular, incecik siyah gaglarını ara sıra dışarı çıkarıyorlarmış. Az ötede baba leylek, tek ayağı üzerinde dimdik duruyormuş.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 22:39:19 | Ekleyen: Admin

MEB 2017 Yeni Müfredatta neler var?

MEB Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uzun süredir üzerinde çalışılan yeni müfredatı bugün saat 11’de açıkladı. Yeni müfredat Eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hayata geçecek. Yeni müfredat ile ders sayıları azaltılacak, ders içerikleri sadeleştirilecek.

Ekleme Tarihi: 24.01.2017 23:16:32 | Ekleyen: Admin

Mutlu Papatya - Andersen Masalları

Köyden biraz uzakta, yol kenarında, yazlık bir ev varmış. Bu evin önündeki bahçede rengarenk çiçekler açarmış. Bahçedeki otların arasında bir de papatya varmış.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 22:56:16 | Ekleyen: Admin

Pamuk Nine - Dünya Klasikleri

Dul bir kadının biri öz, biri üvey iki kızı varmış. Üvey olan kızı hem güzel hem de çok çalışkanmış. Diğeri ise çirkin ve tembelmiş. Anneleri öz kızını daha çok sever, ona laf söylettirmezmiş.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 22:29:23 | Ekleyen: Admin

Pamuk Prensen - Andersen Masalları

Çok eski zamanlarda, bir ülkenin çok güzel ve yumuşak kalpli bir kraliçesi varmış. Bir gün, güzel kraliçenin, pamuk gibi beyaz teni, kömür gibi siyah saçları, kiraz gibi kırmızı dudakları olan bir kızı olmuş.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 23:05:42 | Ekleyen: Admin

Parmak Kız - Andersen Masalları

Bir zamanlar hiç çocuğu olmayan bahtsız bir kadın varmış. Bir gün çiçeklerinin birinin içinde kendisine gülümseyen minicik bir kız çocuğu bulmuş. Son derece mutlu olan kadın, ona “Parmak Kız” ismini takmış.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 23:17:57 | Ekleyen: Admin

Pinokyo - Dünya Klasikleri

Eski zamanların birinde, dağdaki bir kulübede yaşlı bir oduncu yaşardı. Bir gün, bir tahta parçasını kesmeye çalışırken duyduğu sesle irkildi; “Dikkatli ol, kesmeye devam edersen canımı acıtacaksın!” Hayretler içindeki oduncu, elindeki kütüğü marangoz arkadaşı Geppetto Usta’ya götürdü. Aldığı bu hediyeye çok sevinen Geppetto Usta, büyük bir intizamla kütüğü işledi ve güzel bir kukla yaptı.

Ekleme Tarihi: 30.11.2016 22:36:14 | Ekleyen: Admin

Prenses ve Bezelye Taneleri - Andersen Masalları

Kral ile kraliçe, prensin bu haline çok üzülüyorlarmış. Bir akşam birlikte oturup, bu konuyu konuşuyorlarmış. Gerçek bir prensesi nereden bulacaklarını tartışıyorlarmış.

Ekleme Tarihi: 24.11.2016 23:21:54 | Ekleyen: Admin

Rüzgar İle Güneş - Ezop Masalları

Rüzgar ile güneş, hangisinin daha kuvvetli olduğu hususunda tartışmaya başlamışlar. Aralarında yarışma yapmayı kararlaştırmışlar. “Şu yürüyen yolcunun paltosunu kim daha önce çıkarttırabilirse, o daha kuvvetlidir.” demişler.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 20:57:00 | Ekleyen: Admin

Tavşanlar İle Kurbağalar - Ezop Masalları

Tavşanlar, düşmanlara karşı korunmak için bir toplantı düzenlemiş. Böyle yaşamaktansa ölmenin daha iyi olduğuna karar vererek civardaki bir göle gitmişler.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 21:26:43 | Ekleyen: Admin

Tek Gözlü Geyik - Ezop Masalları

Tek gözlü bir geyik, hep deniz kenarında otlarmış. Sağlam gözünü karaya çevirir, karadan gelebilecek avcıları kesermiş. Kör gözünü ise, denize çevirirmiş. Çünkü denizden bir tehlike gelmeyeceğini zannedermiş.

Ekleme Tarihi: 15.01.2017 20:22:01 | Ekleyen: Admin